JO Rio Rivalii tremura: Bolt, pregatit sa ”are” si zgura de la Rio! - Pariuri 1x2

Pierdere în greutate sandra perkovic

Conținutul

Vineri, 27 maiSport Alte sporturi Bolt, Pierdere în greutate sandra perkovic de Lemaitre la Roma Foto: Reuters Cel mai rapid om al lumii, jamaicanul Usain Bolt a obtinut prima sa victorie dupa o pauza de noua luni, invingandu-l in cursa de metri pe compatriotul sau Asafa Powell, in a treia etapa a Diamond League, desfasurata la Roma Italia.

Romania a avut trei reprezentanti: la triplu salt Marian Opreaaruncarea discului Nicoleta Grasu si metri obstacole Cristina Casandra. In prima sa competitie de cand a pierdut in fata americanului Tyson Gay in urma cu noua luni, Usain Bolt a inceput slab proba de de metri.

Jamaicanul a fortat insa pe ultimii 15 metri, l-a intrecutl pe compatriotul Powell pe ultimii cinci metri, incheiand cursa in 9.

Aceasta a fost a noua Pierdere în greutate sandra perkovic victorie din 10 curse impotriva lui Powell, care s-a clasat pe doi 9. Campionul european Christophe Lemaitre s-a clasat pe locul al treilea, cu 10 secunde.

Raportul video de slăbire inutile Aruncarea author by Bagira slăbire centura neopren ajută să scape de excesul de greutate.

Antrenorul meu va analiza cursa. Eu unul nu sunt mandru de aceasta cursa, dar nu cred ca ar trebui sa fiu judecat pentru aceasta prestatie. A fost prima mea cursa dupa noua luni si am avut emotii.

Victoria aceasta este un inceput bun de sezon", a declarat Bolt la finalul cursei. Romania a avut trei reprzentanti la intalnirea de la Roma. Nicoleta Grasu s-a clasat pe locul al saptelea la aruncarea discului, cu 59, 63, proba fiind castigata de croata Sandra Perkovic Marian Oprea a incheiat proba de triplu salt pe locul al optulea, cu o saritura de Proba a fost castigata de britanicul Phillips Idowu Cristina Casandra a participat in proba de m obstacole, clasandu-se pe zece cu Rezultate Diamond League - Roma: 1.

Usain Bolt Jamaica 9. Asafa Powell Jamaica 9.

Christophe Lemaitre Franta Andrew Howe Italia Marvin Anderson Jamaica Rondell Sorrillo Trinidad si Tobago Chris Brown Bahamas Jermaine Gonzales Jamaica Jonathan Borlee Belgia Khadevis Robinson SUA Mbulaeni Mulaudzi Africa de Sud Mohammad Al-Azemi Kuweit Imane Merga Etiopia Isiah Kiplangat Koech Kenya Vincent Kiprop Chepkok Kenya Van Zyl Africa de Sud David Greene Marea Britanie Angelo Taylor SUA